🎈🎉 Честит Международен ден на детето! 🎉🎈
Днес, по повод 1 юни – Международния ден на детето, СУ „Никола Й. Вапцаров“ – с. Ружинци взе участие в училищна изява по проект „Образование за всяко дете в област Видин“, на тема „Семейство и училище – един екип“, организирана в СУ „Христо Ботев“ – гр. Грамада.
В събитието участваха Виктория Войводова от 3. клас, Малина Иванова от 6. клас, Виталия Крумова от 8. клас и Михаела Вескова от 10. клас. Техни ръководители през днешния ден бяха г-жа Малинка Василева и Николай Стефанов. 👏
Дейността премина изключително вълнуващо за ученици, учители и родители. Нашите възпитаници изпълниха двора на СУ „Христо Ботев“ – гр. Грамада с много усмивки, настроение и щипка фолклорна магия. Те представиха пъстра фолклорна плетеница, включваща танци от различни фолклорни области на България, и заслужиха бурните аплодисменти на публиката. 🇧🇬💃🕺
След изпълненията на всички ученици бе проведена интерактивна дискусия с родителите. Докато тя протичаше, децата се включиха в творческата дейност „Тебеширена магия“, където с много въображение и талант рисуваха върху училищната фасада. Всяка рисунка получи свое заглавие, избрано от малките художници. 🎨🌈
Програмата продължи с инициативата „Галерия на добрите решения“, в която родители, учители и образователни медиатори създадоха своеобразна изложба на идеи и добри практики за успешното партньорство между семейството и училището. 🤝
Кулминацията на деня бе „Щафета на поколенията“, в която ученици, родители, учители и образователни медиатори от всички училища участваха в различни забавни и състезателни игри.
🏆 В играта „Буквен пъзел“, където участниците трябваше възможно най-бързо да подредят думата „Училище“, отборът на СУ „Никола Й. Вапцаров“ заслужено завоюва второ място.
💪 В състезанието „Дърпане на въже“ нашите ученици се изправиха срещу своите приятели от гр. Дунавци и успяха да постигнат впечатляваща победа.
🏃♂️ В последната игра за деня – „Бягане с чувал“, отново се съревновавахме с учениците от гр. Дунавци. След оспорвана надпревара победата този път бе за техния представител.
В края на празника всички участници получиха сертификати за участие и тематични сувенири за спомен. 🎖️🎁 Специална изненада за децата бе и вкусната празнична торта, осигурена от г-жа Елза Стоянова. 🎂
🙏 Благодарим на всички участници за ентусиазма и доброто настроение! Изказваме сърдечна благодарност и на екипа на СУ „Христо Ботев“ – гр. Грамада за отличната организация, гостоприемството и незабравимия празник, посветен на децата. ❤️
🌟 Нека детските усмивки никога не угасват! 🌟


