🎓✨ Днес, 15.05.2026 г., СУ „Никола Й. Вапцаров“ – с. Ружинци тържествено изпрати Випуск 2026! ✨🎓
С много музика 🎶, танци 💃🕺, сълзи от вълнение 😢 и едно дългоочаквано завръщане, училището изпрати своите зрелостници по пътя към новите им мечти и предизвикателства. 🌟
Тържествената програма започна точно в 10:00 ч. с мощното броене на абитуриентите, които, предвождани от своите класни ръководители – г-жа Малинка Василева и инж. Митко Димитров, преминаха през училищния двор. Особено емоционален бе моментът с дългоочакваното завръщане на инж. Димитров, който след дълга пауза отново прекрачи прага на нашето училище. ❤️
Събитието бе предшествано от тържественото предаване на училищното знаме 🇧🇬, което от днес е в ръцете на 11. клас с класен ръководител г-н Александър Велков.
Малко след това програмата продължи с прекрасен танц на най-малките ученици, под ръководството на г-жа Илияна Маринова, които внесоха много настроение и усмивки. 🌸
Приветствени слова поднесоха директорът на училището г-н Милен Михайлов и кметът на Община Ружинци – г-н Александър Александров, които пожелаха на зрелостниците смелост, успех и увереност по новия житейски път. 🎤
Един от най-вълнуващите моменти бе емоционалната реч на г-жа Малинка Василева, изпълнена с топли думи и майчинска обич към абитуриентите. След нея инж. Митко Димитров също поздрави зрелостниците с искрени пожелания за бъдещето. 🌹
Гергана Алиага развълнува всички с изпълнението на една от най-съкровените български песни – „Я кажи ми, облаче ле бяло“ 🎶, а в очите на много от присъстващите заблестяха сълзи.
След това празничният заряд бе повишен от авторски модерен танц, представен от момичетата под ръководството на десетокласничката Михаела Вескова. ✨
В знак на признателност и благодарност, зрелостничката Галена Георгиева поднесе цветя 💐 на всички учители – символ на уважение към труда и отдадеността им.
Финалът на тържеството бе поставен от МТС „Ружинско хоро“ с ръководител Николай Стефанов, които изпълниха „Ружинска плетеница“ – танц, събрал в себе си красотата на българския фолклор от няколко фолклорни области. 🇧🇬💃
След края на празничната програма абитуриентите бяха изпратени с аплодисменти 👏 и много обич от цялото училищно семейство.
🌟 НА ДОБЪР ЧАС, ВИПУСК 2026! 🌟
Нека пътят ви бъде светъл, а мечтите ви – сбъднати! 🚀🎓


